Przeziębienie i grypa

Domowe sposoby na przeziębienie

Każdy z nas doskonale wie, co to przeziębienie. Nie da się ukryć, że każdego z nas to dopadło i jeszcze nie raz dopadnie. Jednak dorośli raczej z przeziębieniem nie wybierają się do lekarza. Zwalczają je domowymi sposobami. Więc dzisiaj właśnie napiszę troszkę o takich domowych sposobach na przeziębienie. Po pierwsze ciepła herbata z miodem i cytryną. Dlaczego? Ponieważ miód wzmacnia nasz organizm,a cytryna dostarcza witaminę C. Jednak należy pamiętać, że miodu nie umieszcza się w gorącej herbacie. Powinna mieć ona około czterdziestu stopni Celsjusza. Dlaczego to jest tak ważne? Ponieważ w wyższej temperaturze miód traci wszystkie swoje zdrowotne właściwości. Więc warto o tym pamiętać. Po drugie zdecydowanie trzeba się wygrzać. Dwie kołdry i koc, a Ty pod nimi. I przez cały wieczór musisz zamówić się dostawę ciepłej herbatki u swojej Ukochanej albo mamy.
I się grzać. Bo jak to mówią babcie, chorobę trzeba wypocić. A Wy jakie macie sposoby na domowe leczenie przeziębienia? Koniecznie o nich napiszcie!

Leki na grypę do picia

Aktualnie w każdej aptece znajdziemy ogromną ilość leków sypkich, które rozpuszcza się w wodzie i one mają błyskawicznie postawić nas na nogi i przegonić przeziębienie czy grypę. Ale czy tak na prawdę jest? Zdecydowanie nie. Bo takie produkty tylko zacierają ślady. Nie walczą z przyczyną, tylko usuwają objawy. Okey, one są fajne, jak źle się czujesz wieczorem, a wiesz, że jutro masz ważne spotkanie. Wtedy na jeden dzień dadzą Ci poprawę. Jednak choroba wróci.
Dlatego ja odradzam ciągłego picia takich produktów. Nawet na opakowaniu jest napisane, że można je stosować maksymalnie trzy dni po dwie saszetki. I to jest maksimum. Ale to i tak nie przepędzi choroby. Zdecydowanie musimy wybrać się do lekarza albo walczyć z grypą domowymi sposobami. Czyli wziąć wolne i się grzać i wzmacniać. Ja wiem, że wiele osób się ze mną nie zgodzi. Bo nie ma na to czasu, bo życie teraz leci szybko, bo trzeba pędzić. Bo wolnego się nie bierze, bo nie dostaje się za to pieniędzy.
No tak, ale czy to szybkie życie jest ważniejsze od waszego zdrowia?